KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14855254
nr 1485 5254
Karl Bergman
(1891-1965), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 40x48 cm, yttermått inklusive ram: 53x60 cm
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 19:18:57
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
Karl Bergman
Läs mer om Karl Bergman